Brand Name

Redington Blog

LinkPlus, Versa Networks’ün Türkiye'deki Tek Yetkili Distribütörü Oldu

Redington iş birliği ile yıllardan beri başarı ile sürdürdüğü katma değerli distribütörlük anlayışını farklı markalar ile genişletmeye başlayan LinkPlus, ABD ve Avrupa’da hayata geçirdiği yazılım tanımlı geniş alan ağ projeleri ile parlayan Versa Networks markasını 2017 Haziran ayı itibari ile distribütörlük ağına kattı.

Hızlı Bir Büyüme Ön Görülüyor

LinkPlus, Versa Networks’ün Türkiye pazarında çok hızlı bir şekilde büyüyeceğini ön görüyor. Türkiye’deki kuruluşlar ve servis sağlayıcılar da SDN yani yazılım tanımlı ağ kavramını ve global bir marka olması dolayısıyla Versa Networks’ü çok iyi bilmekteler. İş birliği ile farklı sektörlerden ve servis sağlayıcılarından referanslar ise hemen oluşmaya başladı. Böylece ürün siparişleri ile birlikte yapılandırılma için yola çıkıldı.

Versa Networks, dünyaya açılmaya Avrupa ülkeleri ile başladı. Avrupa ülkelerindeki birçok servis sağlayıcı SD-WAN ve bağlantılı ürünlerinin kullanıldığı yazılım tanımlı ağ projelerini hayata geçirmiş bulunuyor.

Versa Networks’ün Türkiye’deki ilk ve tek yetkili distribütörü olan LinkPlus, kuruluşun ürünlerini “Güvenlik ve Ağ” İş Birimi altında konumlandırıyor. LinkPlus Güvenlik ve Ağ İş Birimi Yöneticisi Onur Demirel, Amerika ve Avrupa’da büyük başarı kazanan ve dikkatleri üzerinde toplayan Versa Networks’ü bir süredir yakından takip ettiklerini ve ülke ofisinin kuruluşuyla birlikte Türkiye’deki yetkili distribütör arayışına cevap vermek üzere harekete geçtiklerini belirtiyor.

Versa Networks’ün Gözünden

Ahmet Turan Türkgil, yazılım tanımlı ağ dünyasının, fiziksel tarafı ağır basan geleneksel ağ anlayışından farklı ihtiyaçlar gösterdiğine değinerek, LinkPlus ile yola çıkmaya nasıl karar verdiklerini şu sözlerle aktarıyor: “Birlikte çalışacağımız distribütörün hem donanım hem de yazılım dünyasında deneyimli olması ve katma değerli iş yapma anlayışına sahip olması gerekiyordu. LinkPlus, her iki dünyada da uzun yıllara dayanan birikime sahip ve güçlü bir iş ortağı ağıyla çalışıyor. Ayrıca, arkasında Redington Group gibi büyük bir finansal güç var. Redington Group’la sadece Türkiye değil, çevre ülkelerde de çalışmayı planlıyoruz. Bu özelliklerin hepsi bir araya geldiğinde LinkPlus’ı seçmemiz kaçınılmazdı.”

Versa Networks Kimdir?

Versa Networks, 2012 yılında Silikon Vadisi’ne doğan, yazılım tabanlı ağ teknolojileri üzerine odaklanan bir kuruluştur. Kurucularını ağ endüstrisinin önde gelen uzmanları oluşturmaktadır. Yüksek performanslı yönlendirme işlemlerini, mevcut cihazların bariyerlerini aşarak, daha esnek, daha yüksek performansla, daha güvenli ve daha düşük maliyetle çözmek; yani iletişim teknolojilerindeki bariyerleri tamamen aşmak amacıyla yola çıkmıştır. Versa Networks: Sequoia, Mayfield, Verizon Ventures ve Artis Ventures gibi önemli yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

Redington Grup, bilgi teknolojisi alanında Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Singapur dahil Güney Asya bölgelerini kapsayan 37'den fazla ülkede 230'dan fazla uluslararası şirketle ortaklık yaparak faaliyet göstermektedir.

All Rights Reserved - REDINGTON.COM.TR 2020 - Website and CRO Optimization: Popupsmart